Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hviezdy sa vyparádili na filmový festival v Berlíne: Ako to pristalo herečke z Hier o tróny?

11.02.2019 bes

V týchto dňoch prebieha v nemeckej metropole divácky najnavštevovanejšia filmová prehliadka na svete, medzinárodný filmový festival Berlinale. Jeho 69. ročník ponúkne divákom 400 rôznych filmov.

Andie MacDowell 16 obrázkov vo fotogalérii Andie MacDowell

O hlavnú cenu – Zlatého medveďa sa pobije 17 filmov, pričom mnohé z nich sa venujú ťaživým dopadom politiky, globalizácie alebo náboženstva na obyčajné rodiny. Takouto snímkou je aj dráma francúzskeho režiséra Françoisa Ozona Z božej milosti o zneužívaní chlapcov katolíckymi kňazmi alebo film Elisa y Marcela španielskej režisérky Isabel Coixetové o dvojici lesbických žien, ktoré kvôli svojmu vzťahu radšej opustia katolícke Španielsko.

 

Výnimočnosť tohto ročníka spočíva vo výraznom zastúpení žien – režisérok, na konte majú až 7 zo 17 súťažných filmov. Patrí medzi ne aj dráma dánskej režisérky Lone Scherfigovej Láskavosť neznámych, ktorá festival otvárala. Rozpráva o matke aj jej dvoch synoch, ktorí pred násilníckym manželom a otcom utečú z Buffala do New Yorku. Na čele poroty je tiež žena, známa francúzska herečka Juliette Binoche. Tešiť sa môžete aj na také hviezdy ako Andie MacDowell, Christiana Baleho, Catherine Deneuve alebo Tildu Swinton.

 

Poďme sa pozrieť, v akých róbach sa hviezdy predviedli pri otvorení festivalu na červenom koberci. Komu to podľa vás pristalo najviac?

 

Andie MacDowell (60)

Andie MacDowell 16 obrázkov vo fotogalérii Andie MacDowell

Pred 30 rokmi zažiarila v obľúbenom seriáli Tajomstvo Sahary a odvtedy jej hviezda nezhasla. Naše publikum si ju zamilovalo hlavne v komédii Štyri svadby a jeden pohreb, kde tak rozkošne pobláznila hlavu fešákovi Hughovi Grantovi. Andie je stále aktívnou herečkou s elánom a mladistvou iskrou v oku. Čierna v jej podaní pôsobí takmer veselo, nezdá sa vám?

 

Tlačiť Diskusia