Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ktoré čínske lieky máte doma? Pozrite sa do špajzy, nájdete v nej hotové poklady pre zdravie

07.03.2019 Katarína Dobrovodská

Vychádza z múdrosti dávnych čias a už vyše 4 000 rokov ľuďom pomáha zbaviť sa zdravotných ťažkostí. Tradičná čínska medicína využíva to najlepšie z čínskej filozofie a vedy, k jej plusom patria aj liečivé rastliny a potraviny.

Číňania poznajú svoje telo, vedia, ako funguje ich organizmus a liečivé recepty si medzi sebou odovzdávajú z generácie na generáciu. 7 obrázkov vo fotogalérii Číňania poznajú svoje telo, vedia, ako funguje ich organizmus a liečivé recepty si medzi sebou odovzdávajú z generácie na generáciu.

O tom, že existujú značné rozdiely medzi západným prístupom k liečbe chorôb a čínskou medicínou, vieme, a stále viac lekárov a odborníkov na zdravie sa nad nimi zamýšľa. Potešiteľné je, že niektorí lekári už uznávajú osvedčené postupy čínskej liečby, napríklad individuálny prístup k chorému, keď sa liečba prispôsobuje každému pacientovi priamo na mieru.

Všeobecne sa v západnej medicíne predpisujú na rovnaké diagnózy rovnaké lieky rozličným ľuďom, s každým kýchnutím utekáme k lekárovi... Číňania si vedia pomôcť aj sami. Poznajú svoje telo, vedia, ako funguje ich organizmus a liečivé recepty si medzi sebou odovzdávajú z generácie na generáciu. Neverili by ste, no sú to jednoduché prostriedky, ktoré môžete mať poruke doma v špajze a v prípade potreby si ich pripravíte rýchlo vtedy, keď ich potrebujete. O tom, že existujú značné rozdiely medzi západným prístupom k liečbe chorôb a čínskou medicínou, vieme. 7 obrázkov vo fotogalérii O tom, že existujú značné rozdiely medzi západným prístupom k liečbe chorôb a čínskou medicínou, vieme.

Tlačiť