Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najhoršie ranné zlozvyky vám kazia život: Ak ich robíte, nečudujte sa, že ste totálne bez energie

24.02.2019 Casprezeny.sk

Tieto ranné zlozvyky vás oberajú o potrebnú životnú energiu. Vyhnite sa im!

Tiež nevyskakujete z postele hneď po prvom zazvonení budíka? 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Tiež nevyskakujete z postele hneď po prvom zazvonení budíka?

Vypínanie budíka

Tiež nevyskakujete z postele hneď po prvom zazvonení budíka? Nechávate si ho zvoniť v niekoľkominútových intervaloch a viete, že si medzi nimi ešte trochu pospíte? Tých pár minút spánku navyše nemusí znamenať taký osviežujúci bonus, ako si myslíte.

Ak po prvom zazvonení zostanete ľahko pri vedomí a čas do ďalšieho signálu využijete k tomu, aby ste sa prebrali pomaly, môže to byť pre vašu myseľ i telo priaznivé. V tele sa postupne naštartujú mechanizmy k preberaniu sa zo spánku a je to rozhodne lepšie ako vyskočiť rovno z postele, chytiť mobil a kontrolovať e-maily.

"Pokiaľ ale medzi dvoma zazvoneniami zaspíte, telo zareaguje tiež. Povie si: ano, samozrejme, zlý signál, spí sa ďalej. A žiadne prebúdzanie sa nekoná," vysvetľuje doktor Rafael Pelayo zo Stanfordskej univerzity. "Keď potom budík zazvoní druhýkrát, je telo úplne zmätené a nedokáže vyslať správne signály. Aj preto si potom ráno môžete pripadať zmätene." Tiež nevyskakujete z postele hneď po prvom zazvonení budíka? 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: shutterstock Tiež nevyskakujete z postele hneď po prvom zazvonení budíka?

Tlačiť Diskusia
Focus Media