Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď som začala brať antkoncepciu, nastalo peklo: Toto sa so mnou dialo a lekári sa prizerali

09.03.2019 iva

Menštruačný cyklus je síce pre ženy prirodzená vec, niekedy však vie spôsobiť veľké problémy. Väčšina z nich sa dnes rieši antikoncepciou. No nie vždy to dopadne tak, ako by sme čakali...

Bolesti, ktoré Mária mala, sa nedali vydržať. 4 obrázky vo fotogalérii Bolesti, ktoré Mária mala, sa nedali vydržať.

Jedného dňa lekári objavili pri pravidelnej prehliadke cystu na mojom vaječníku. Tá sa postupne zväčšovala a začala som mať bolesti v podbrušku, prestalo mi chutiť, schudla som a moja pleť bola plná vyrážok, ako keď som bola tínedžerka.

Trpela som únavou, nervozitou a nespavosťou. V tom období som študovala predposledný ročník vysokej školy a nároky som zvládala len tak-tak. Do toho sa objavil nepravidelný cyklus. Krvácala som tri týždne, potom prišiel nanajvýš týždeň „čistoty“ a znova tri týždne krvácania. Anémia na seba nenechala dlho čakať a ja som sa pristihla, ako ležím v posteli a nemám silu ani vstať, nieto sa učiť a venovať sa koníčkom.

Gynekológovia ma vždy poslali domov iba s tabletkami na zvýšenenie hladiny železa. Ale keď to už bolo neúnosné, nasadili mi antikoncepciu. Vraj tá to vyrieši! Brala som ju tri mesiace. Pribrala som asi desať kíl, pleť sa ešte viac zhoršila. Ale áno, už som nekrvácala 3 týždne. No psychicky som sa cítila zle, bola som nervózna a nebola som vo svojej koži. Cysta neprestávala rásť a keď dosiahla rozmery, pri ktorých pacientku posielajú pod nôž, povedali, že ide o endometriózu.

Nasadili mi antikoncepciu. Vraj tá to vyrieši. 4 obrázky vo fotogalérii Nasadili mi antikoncepciu. Vraj tá to vyrieši.

Tlačiť