Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svoj domov našla v krajine, o ktorej sníva nejeden Slovák: Na TOTO si stále nedokáže zvyknúť!

14.04.2019 Lucia Lukušová

Do hlavného mesta Švédska, do Štokholmu,sa pôvodne sťahovala na jeden rok. Kristína Pauková (31) je tam už takmer tri a stále si nezvykla na dlhé tmavé noci a mínusové teploty aj na pravé poludnie.

„Lokálni ľudia si radi a všetko plánujú dopredu a tiež sú všade načas. 6 obrázkov vo fotogalérii „Lokálni ľudia si radi a všetko plánujú dopredu a tiež sú všade načas."

Všetko si plánujú dopredu

Kristína priznáva, že po presťahovaní sa do švédskeho Štokholmu jej neraz bolo otupno. „Zrazu nebolo s kým ísť večer na pivko a keď sa mi zacnelo za rodinou, už nešlo v piatok nasadnúť na autobus a byť o pár hodín doma.“ Po pár mesiacoch rozhliadania sa na novom mieste si pomaly začala zvykať na tradície Švédov a ich náturu.

„Lokálni ľudia si radi a všetko plánujú dopredu a tiež sú všade načas. Mne to ako spontánnemu a vždy meškajúcemu človeku robilo zo začiatku problémy,“ hovorí tmavovláska, ktorá nemá v krajine zmapovaný len Štokholm. Pravidelne jazdí na rôzne cestovateľské veľtrhy, prezentácie a workshopy, spolupracuje s médiami a cestovnými kanceláriami. „Najväčším zadosťučinením mojej práce je, keď sa po návrate z dovolenky v Česku ohlásia Švédi, ako im pomohli moje tipy na výlety a že si Prahu či iné mestá užili. Raz mi jeden starší pár priniesol aj darček – maďarské víno,“ smeje sa. Otvorené múzeum je skvelou príležitosťou, ako sa zabaviť a dozvedieť sa viac o histórii. 6 obrázkov vo fotogalérii Otvorené múzeum je skvelou príležitosťou, ako sa zabaviť a dozvedieť sa viac o histórii.

Tlačiť