Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svoj domov našla v krajine, o ktorej sníva nejeden Slovák: Na TOTO si stále nedokáže zvyknúť!

14.04.2019 Lucia Lukušová

Do hlavného mesta Švédska, do Štokholmu,sa pôvodne sťahovala na jeden rok. Kristína Pauková (31) je tam už takmer tri a stále si nezvykla na dlhé tmavé noci a mínusové teploty aj na pravé poludnie.

„Lokálni ľudia si radi a všetko plánujú dopredu a tiež sú všade načas. 6 obrázkov vo fotogalérii „Lokálni ľudia si radi a všetko plánujú dopredu a tiež sú všade načas."

Bez platobnej karty ani na krok

Vymoženosti a funkčnosť systému jednej z najvyspelejších krajín sveta Kristína pociťuje denne na vlastnej koži. „Život je tu z určitého hľadiska oveľa jednoduchší. Ak sa chcem zapísať k novému doktorovi, urobím to online. Daňové priznanie sa podáva esemeskou,“ pokračuje rodáčka z Vrábeľ. Keď sa ale prvé dni pýtala, či sa v obchode dá platiť kartou, zazerali na ňu. Švédsko je totiž krajina, v ktorej sú bezhotovostné platby najrozšírenejšie na svete. Bezkontaktne si tak dnes kúpi aj žuvačky v trafike. Ak si vyberie z bankomatu hotovosť, ani ju poriadne nemá kde minúť. Švédi trávia veľa  času v prírode. 6 obrázkov vo fotogalérii Švédi trávia veľa času v prírode.

Tlačiť