Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svoj domov našla v krajine, o ktorej sníva nejeden Slovák: Na TOTO si stále nedokáže zvyknúť!

14.04.2019 Lucia Lukušová

Do hlavného mesta Švédska, do Štokholmu,sa pôvodne sťahovala na jeden rok. Kristína Pauková (31) je tam už takmer tri a stále si nezvykla na dlhé tmavé noci a mínusové teploty aj na pravé poludnie.

„Lokálni ľudia si radi a všetko plánujú dopredu a tiež sú všade načas. 6 obrázkov vo fotogalérii „Lokálni ľudia si radi a všetko plánujú dopredu a tiež sú všade načas."

Káva so slimákom

Slovensko si pracovníčka turistického ruchu pripomína zakaždým, keď môže. Napríklad v nedeľu ráno počúva len slovenskú hudbu. Najviac jej chýba náš folklór a dobroty z maminej kuchyne. Švédi sa totiž na jej vkus stravujú až príliš zdravo. Podľa jej slov ide o krajinu snov pre vegetariánov a vegánov. Pre nich sú občerstvenia k dispozícii na každom rohu. „Zvláštnosťou je, že v piatok jedia domáci mexickú kuchyňu a deti dostanú svoj balíček cukroviniek. Kto počuje fika, znamená to, že je čas na kávu a sladkú maškrtu. Najčastejšie je to škoricový slimák kannelbullar,“ približuje švédske zvyky Kristína.  Kto počuje fika, znamená to, že je čas na kávu a sladkú maškrtu. 6 obrázkov vo fotogalérii Kto počuje fika, znamená to, že je čas na kávu a sladkú maškrtu.


‹ 12...45 ›
Tlačiť