Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

1 nepríjemná vec dokáže každý vzťah dostať do kolien: Ak si ju neustrážite, bude po láske!

31.03.2019 Katarína Dobrovodská

Keď sa zamilujeme, praktické veci zväčša neriešime. Na tom druhom si všímame najmä to dobré a cez ružové okuliare vyzerá svet ako gombička.

Len z lásky sa žiť  nedá a skôr či neskôr  zistíme, že peniaze  hrajú vo vzťahu jednu  z hlavných postáv. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Len z lásky sa žiť nedá a skôr či neskôr zistíme, že peniaze hrajú vo vzťahu jednu z hlavných postáv.

Marianna (36) a Roman (34) z východného Slovenska

„Všetko bol schopný minúť za večer.“

„S Romanom to bola láska na prvý pohľad. Vzali sme sa rýchlo a na peniaze som ani nepomyslela,“ spomína Marianna na ružové začiatky vzťahu s nezodpovedným bohémom Romanom. „Dobre zarábal a nebol lakomý, tak čo. Ušlo mi, koľko je schopný minúť s kamarátmi, že poplatí celej krčme a nič mu nezostane,“ dodáva. „Kým bol sám, neriešila som to. No po svadbe míňal nekontrolovane všetko. Keď stretol kamaráta, vrátil sa neskoro a bez peňazí. Mali sme našetrené na bytovú stenu, no celú sumu niekde minul. Nakoniec sme sa po šiestich rokoch rozišli, po narodení synčeka som ďalej takto nemohla žiť. Mala som to urobiť skôr. Mám viac nápadníkov a dnes sa už pozerám aj na to, ako narábajú s financiami,“ končí svoje rozprávanie mladá žena, ktorá dnes podniká, o svoje peniaze sa stará sama a hoci to nemá ľahké, vždy si ich rozumne zadelí a vie, na čom je.

Dosť lásky = dosť peňazí?

Všetko je relatívne a nedá sa povedať, že kto veľa zarába, bude v láske šťastný alebo šťastnejší ako ten, kto zarába menej. Tu ide o celkový prístup k životu. Bohatý manažér si často dá pre euro aj koleno vŕtať a šetrí tak, že má celá rodina pocit, ako keby mali o týždeň zbankrotovať. Na druhej strane bežne zarábajúci ľudia si vedia financie zadeliť tak, že im nič nechýba a dožičia si v živote aj zábavu a to, čo majú radi a čo ich teší. Človek nemôže mať všetko a ani to nepotrebuje. Ak budete chcieť stále nové modely šiat, nové kreslá, sedačky či drahé dovolenky, honba za takýmito vecami sa nikdy neskončí a pocit uspokojenia vždy rýchlo vyprchá. Takže potom nie je dôležité, koľko zarobíte. Len z lásky sa žiť  nedá a skôr či neskôr  zistíme, že peniaze  hrajú vo vzťahu jednu  z hlavných postáv. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Len z lásky sa žiť nedá a skôr či neskôr zistíme, že peniaze hrajú vo vzťahu jednu z hlavných postáv.

Tlačiť
Focus Media