Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

1 nepríjemná vec dokáže každý vzťah dostať do kolien: Ak si ju neustrážite, bude po láske!

31.03.2019 Katarína Dobrovodská

Keď sa zamilujeme, praktické veci zväčša neriešime. Na tom druhom si všímame najmä to dobré a cez ružové okuliare vyzerá svet ako gombička.

Len z lásky sa žiť  nedá a skôr či neskôr  zistíme, že peniaze  hrajú vo vzťahu jednu  z hlavných postáv. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Len z lásky sa žiť nedá a skôr či neskôr zistíme, že peniaze hrajú vo vzťahu jednu z hlavných postáv.

ODDELENÉ FINANCIE

Každý má svoj vlastný účet a každý si hospodári podľa seba. Dohodnete sa len na tom, kto bude platiť nájomné, elektrinu a výdavky na jedlo. Do istej miery hospodárite spolu, no aj každý zvlášť.

+

● Budete mať obaja pocit slobody a samostatnosti.

● Hádkam, prečo ste si kúpili tie drahé šaty či parfum alebo prečo váš drahý potrebuje byť na každom futbalovom zápase, sa vyhnete.

-

● Ak zarábate menej ako váš muž, budete mať pocit krivdy, že si môžete dovoliť menej.

● Má váš muž milenku a kupuje jej darčeky, chodí s ňou na výlety? Pri osobitných účtoch na to neprídete tak rýchlo, ako pri jednom spoločnom. Ale to je už asi jedno.

● Keď budete chcieť investovať viac a kúpiť si, povedzme, auto či dom, musíte požiadať partnera, aby vám povedal, ako na tom je, a tak zistiť, či na to máte.

KOMBINOVANÉ HOSPODÁRENIE

V tomto prípade ide o to, že si každý z vás určitú sumu nechá a ostatné dáte do „spoločnej kasy“. Musíte sa len dohodnúť na výške, ktorú si necháte a ktorú dáte do spoločného, a čo sa z toho bude hradiť, respektíve, na čo sa tá spoločná čiastka použije.

+

● Budete mať pocit, že o vašich peniazoch rozhodujete spoločne, no zároveň si zachováte svoju nezávislosť, hoci nie celkom, ale len do určitej miery. Niekomu to môže vyhovovať.

● Budete mať prehľad o svojich aj spoločných peniazoch.

-

● Problém je, ak zarábate málo a na „súkromné peniaze“ vám veľa toho nezostane.

● Na domácnosť a rodinu budete mať obmedzené zdroje.

● Partneri sa často nedokážu dohodnúť na tom, kto bude koľko dávať do spoločného.

PLATÍ LEN JEDEN

Toto sa síce nestáva často, no aj takýto model v niektorých vzťahoch funguje. Ide zväčša o páry, kde jeden z partnerov zarába toľko, že skrátka platí všetko. Ten druhý si svoj príjem, ak nejaký má, necháva celý pre seba.

+

● Ten, kto zarába veľa, pomáha partnerovi, ktorý by bez toho možno trel biedu. Ktovie.

-

● Ten bohatší má často pocit, že môže o všetkom rozhodovať sám a partner ho musí počúvať. Z tohto dôvodu môže byť vzťah nevyrovnaný.  Nebojte sa hovoriť o peniazoch, iba tak sa vyhnete nedorozumeniu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nebojte sa hovoriť o peniazoch, iba tak sa vyhnete nedorozumeniu.


‹ 12...45 ›
Tlačiť
Focus Media