Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tehotná Janka prišla do nemocnice a... To, čo nastalo po pôrode, jej zmenilo život od základov

15.04.2019 Janka Rebeka Štefková

Antónia Hovančíková (16) sa narodila s detskou mozgovou obrnou. Jej mama si želá, aby ich príbeh bol povzbudením pre podobné rodiny, aby neupadli do pasivity a hľadali možnosti zlepšenia zdravia svojho dieťaťa.

Dcérka prišla na svet po predčasnom pôrode. 8 obrázkov vo fotogalérii Dcérka prišla na svet po predčasnom pôrode.

Problémy začali už počas tehotenstva, keď Janke Hovančíkovej (49) primár oznámil, že má prísť do pôrodnice zbalená, lebo tam pobudne dva mesiace, až kým neporodí. „Lenže malá sa narodila priskoro, na prelome piateho a šiesteho mesiaca,“ spomína mama Janka. Jej dcérka bojovala o prežitie od prvého nadýchnutia. Maličké dievčatko malo nízku hmotnosť, dokonca dostalo dvakrát krvácanie do mozgu.

V nemocnici bola dva mesiace, z toho prežila mesiac v inkubátore. „Po piatich dňoch, čo bola Tonička na svete, prišla primárka a povedala, že sa máme pripraviť na najhoršie. Dcérka mala zlé krvné výsledky. Bojovala ako levica, ja som jej darovala krv, robili sme s manželom všetko, čo sme mohli, aby sme nášmu dievčatku uľahčili ten ťažký štart do života,“ opisuje so slzami v očiach pani Jana. Mesiac po narodení strávila v inkubátore, ale lekári jej aj tak nedávali šancu na prežitie. 8 obrázkov vo fotogalérii Mesiac po narodení strávila v inkubátore, ale lekári jej aj tak nedávali šancu na prežitie.

Tlačiť