Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Držíte diétu? Môže vás prekvapiť 1 nepríjemná vec: Ako ju stopnúť, aby vás nepripravila o krásu

11.04.2019 Beata Suchá

Máte pocit, že vaša hriva je po zime ako bez života? Alebo vám vlasy vo zvýšenej miere vypadávajú? O svoju korunu krásy sa oplatí zabojovať na viacerých frontoch. Pripravili sme pre vás prehľad účinných riešení.

Jednostranné stravovanie a s tým súvisiaci nedostatok výživných látok predstavuje pre vlasové korienky čistý stres. 8 obrázkov vo fotogalérii Jednostranné stravovanie a s tým súvisiaci nedostatok výživných látok predstavuje pre vlasové korienky čistý stres.

Vlasové vodičky, doplnky výživy alebo špeciálne ošetrenie na regeneráciu vlasových korienkov? Vyberte si metódu, ktorá vám bude vyhovovať, prípadne ich skombinujte na dosiahnutie čo najlepšieho efektu.

Stratiť denne 50 až 100 vlasov je celkom normálne. Pri umývaní sa ich počet môže dokonca aj zdvojnásobiť. Ak ich vypadáva viac, treba pátrať po príčine. U žien ide väčšinou o reakčné vypadávanie, ktoré je podmienené stresom a vyčerpaním organizmu, diétou, rozkolísanou hladinou hormónov vplyvom pôrodu alebo prechodu. Dobrá správa je, že po náprave týchto okolností sa rast vlasov dostane opäť do normálu. Dôležité je aj správne česanie vlasov čistým hrebeňom či kefou, ktoré začíname od končekov. 8 obrázkov vo fotogalérii Dôležité je aj správne česanie vlasov čistým hrebeňom či kefou, ktoré začíname od končekov.

Tlačiť