Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenka žila v Brazílii 9 rokov: Musela ovládať 3 veci, aby prežila! Za čo sa jej vysmiali?

27.04.2019 Lucia Lukušová

Po tom, čo v dvanástich začula rytmy piesne Lambada, vedela, že sa do Brazílie raz vyberie. Ditta Dolejšiová (42) v juhoamerickom štáte žila deväť rokov. Keďže len nedávno sa znova presťahovala na Slovensko, opäť si zvyká žiť v rodnej krajine.

O zábavu nikdy nemala núdzu. 8 obrázkov vo fotogalérii O zábavu nikdy nemala núdzu.

Na začiatok krátky bezpečnostný tréning od domácich, akceptovanie meškania a zvykanie na nezdravú stravu – to boli tri obyčaje, ktoré si Slovenka musela osvojiť, aby tam prežila. S domácimi a ich zvykmi sa zžila natoľko, že vrátiť sa späť nebolo jednoduché. Rodinné dôvody však rozhodli za ňu.

Zameraná na mládež

K vyše dvestodeväťmiliónovej krajine prvýkrát privoňala pred pätnástimi rokmi. Bolo to len na tri týždne, ale prostredie, spontánnosť a srdečnosť domácich ju očarili natoľko, že o rok si pobyt predĺžila na tri mesiace a neskôr tam zakotvila nadlhšie, aby pôsobila v oblasti politiky mládeže. „Najskôr som pracovala pre štát Pernambuco, kde sa nám podarilo prvýkrát v histórii krajiny ukotviť v legislatívnom systéme definíciu mládeže ako sociálnej skupiny. Neskôr som prispela k tvorbe prvej praktickej príručky a online kurzu o mládežníckych politikách. Taktiež som sa podieľala na vybudovaní prvého národného informačného portálu pre mládež,“ vymenúva len zlomok zo svojich aktivít, ktoré sa jej podarili. Ditte sa podarilo ukotviť v legislatíve definíciu mládeže ako sociálnej skupiny.  8 obrázkov vo fotogalérii Ditte sa podarilo ukotviť v legislatíve definíciu mládeže ako sociálnej skupiny.

Tlačiť