Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pribrali ste a nedarí sa vám schudnúť? Naordinujte si TOTO, budete pozerať, ako sa veci pohnú

16.07.2019 Katarína Dobrovodská

Tiež bývate unavené, nervózne a bez nálady? Bolí vás hlava, robia sa vám vyrážky a nemôžete zaspať? Organizmus je vyčerpaný a aby ste sa znovu dali do formy, chce to poriadnu očistu.

26 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock "Stres je jed číslo jeden rovnako ako cukor."

Zakladateľ modernej medicíny Paracelsus tvrdil na začiatku 16. storočia: „Doktor vám ošetrí rany, no vylieči vás váš vnútorný lekár.“ Súčasná medicína mu dáva v mnohom za pravdu. Čo to znamená? Telo má vlastné mechanizmy, ktorými sa dokáže „opravovať“ samo. Patrí k nim samo­očista – toxíny priebežne vylučujeme potom, dychom, močom aj veľkou potrebou. No veľmi dôležité je povzbudzovať vlastné regeneračné procesy v obličkách, pečeni, pľúcach, črevách či iných častiach organizmu. Predstavte si svoje telo ako potrubie zanesené usadeninami. Aby dobre fungovalo, je potrebné zbaviť sa všetkého, čo doň nepatrí.

Toto je základ

Základom jednoduchého detoxu je vynechať všetko, čo telu nerobí dobre, hlavne cukor, bielu múku, stužené tuky, hormóny a chemické prídavné látky (éčka). Naopak, telu doprajme to, čo potrebuje, aby bolo vo forme, aby sa očistilo a zoštíhlelo – kvalitné bielkoviny, minerály, vlákninu. Neverili by ste, ako dobre sa budete cítiť, ak začnete jesť zdravo a očisťujúco. Zrazu nebudete unavené, začne vám to myslieť, zbavíte sa zlej nálady a apatie.

Nejde len o jedlo

No nemyslite si, že sa organizmus čistí len prostredníctvom stravy. Pomáha aj dobré prekrvenie pokožky napríklad rannou sprchou, hlboké dýchanie (pokiaľ možno na čerstvom vzduchu), skákanie na trampolíne alebo aspoň rezká chôdza na podporu lymfatického systému.

Myslite na pekné veci

Snažte sa pravidelne vypínať hlavu, a najmä prestaňte sa stresovať. Stres je jed číslo JEDEN rovnako ako cukor. Dobrú náladu si so sebou berte aj do práce. Keď bude najhoršie, píšte si na papierik, čo najradšej robíte, alebo si kreslite pekné obrázky.

Čo získate? 

1. Odľahčíte pečeň a budete ako znovuzrodené.

2. Vyčistíte si tráviaci trakt, vypestujete novú črevnú mikroflóru.

3. Zlepšia sa vám krvné hodnoty ako cukor, tuk, cholesterol.

4. Na minimum obmedzíte vznik zápalov v tele.

5. Môže sa zlepšiť reuma a migrény, bude vám to lepšie myslieť a zvýši sa váš fyzický aj psychický výkon.

6. Posilníte si imunitu, nebudete mať vlčie návaly hladu, budete plné energie.

7. Omladnete, pretože budete mať dobre prekrvenú pokožku, ktorá sa zároveň dokonale vyčistí. Čo jesť, aby ste sa cítili lepšie? 26 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Čo jesť, aby ste sa cítili lepšie?

Tlačiť
Focus Media