Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unavení a stále chorí? Stopnite to! Budete ľutovať, že ste o 1 zelenom zázraku doteraz nepočuli

25.04.2019 Katarína Dobrovodská

Podľa štúdií obsahuje najviac živín zo všetkých rastlín na Zemi. Moringa, večne zelený strom, je plná vitamínov, minerálov a ďalších zdraviu prospešných látok, ktoré majú blahodarné účinky na ľudský organizmus zvonka aj zvnútra.

Vyskúšajte moringu!  10 obrázkov vo fotogalérii Vyskúšajte moringu!

Vo východnej medicíne a v ajurvéde využívajú zázračné účinky tohto rýchlo rastúceho stromu už oddávna. Podľa ajurvédy pôsobia napríklad jeho listy ako prevencia pri vyše tristo ochoreniach a zdravotných problémoch. No aj v západných krajinách si moringa získava čoraz väčší rešpekt a popularitu.

Toto všetko dokáže

1. Chráni pleť a vyživuje vlasy

Moringa má antibakteriálne, protiplesňové a antivírusové účinky, preto chráni pokožku pred nebezpečnými infekciami. Veľmi účinne hydratuje a detoxikuje pleť, zároveň neutralizuje škodlivé vplyvy prostredia ako peľ, prach, pot a častice chemikálií. Okrem toho vďaka vysokému podielu bielkovín pomáha bunkám pri regenerácii a zabraňuje ich poškodzovaniu. Aj preto moringu využívajú pri výrobe účinných kozmetických produktov. To však stále nie je všetko, moringa posilňuje vlasy a chráni ich pred znečistením a škodlivými vplyvmi UV lúčov. Stimuluje rast vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Moringa, večne zelený strom, je plná vitamínov, minerálov a ďalších zdraviu prospešných látok. 10 obrázkov vo fotogalérii Moringa, večne zelený strom, je plná vitamínov, minerálov a ďalších zdraviu prospešných látok.

Tlačiť