Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Európska topka medzi ZOO: Neuhádnete, ktorá to je! Môžete sa ubytovať priamo medzi zvieratami

05.05.2019 Lucia Lukušová

Siedme najväčšie maďarské mesto Níreďháza poznajú všetci milovníci zvierat. Ročne ich do miestnej zoo zavíta pol milióna.

Nielen papagáje  predvádzajú v zoo  svoju šikovnosť. 9 obrázkov vo fotogalérii Nielen papagáje predvádzajú v zoo svoju šikovnosť.

A o tom, že ide o skutočnú európsku topku, svedčia ocenenia, ktoré areál už neraz získal.

Kde bolo, tam bolo. Na severovýchode Maďarska pred stovkami rokov postavili kostol a okolo neho vysadili brezový porast. Túto nevídanú krásu chodili obdivovať pustovníci zo širokého okolia, až sa stala súčasťou krížovej cesty. Keď sa tu postupne začali usídľovať prví obyvatelia, osadu pomenovali Níreďháza, čo v preklade znamená svätostánok s brezinou.

Dopestujú najlepšiu úrodu

Kraj je dodnes známy najlepšou zeleninou a ovocnou úrodou, ktorú počas sezóny predávajú poľnohospodári na každom rohu. Tí, ktorým sa urodí viac, chodia aj za slovenské hranice, a to najmä do okolia Košíc.

Dôvodom, prečo Košičania na revanš chodia k južným susedom, je miestna zoologická záhrada. Päťtisíc zvierat je poriadnym lákadlom nielen pre malých, ale aj pre ich rodičov. Hoci ja mamou ešte nie som, zaujala i mňa. A nebola som jediná, ktorá sa pomedzi obrovské pavilóny prechádzala bez detí, zdravila prechádzajúcich sa pávov na chodníku, vychutnávala si lietajúce exotické vtáky nad hlavou a opice poskakujúce po hlave. Stovky kladiek visia  na stene lásky  v centre mesta. 9 obrázkov vo fotogalérii Stovky kladiek visia na stene lásky v centre mesta.

Giboni sa  u návštevníkov zoo  tešia veľkej obľube. 9 obrázkov vo fotogalérii Giboni sa u návštevníkov zoo tešia veľkej obľube.

Tlačiť