Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Upratovanie je hračka, ale... 7 najväčších chýb, ktoré robíte aj vy: Aha, čo môžete spôsobiť!

30.03.2019 Casprezeny.sk

Možno aj vy máte pocit, že upratovanie domácnosti zvládate ľavou zadnou, no pravda môže byť celkom iná. Ktorú z týchto chýb robíte aj vy?

Ktoré veci v našej domácnosti si zasluhujú čistiť naozaj dôkladne, a napriek tomu na ne zabúdame? 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Ktoré veci v našej domácnosti si zasluhujú čistiť naozaj dôkladne, a napriek tomu na ne zabúdame?

O niektorých z týchto vecí máme pocit, že sa umývajú tak nejako samy. Iné sú tak trochu zastrčené, a keď nie sú na očiach, tak nás často nenapadne ich čistiť. A u niektorých nás dosť prekvapí, koľko bacilov a nečistôt sa na nich (alebo v nich) môže skrývať! Ktoré veci v našej domácnosti si zasluhujú čistiť naozaj dôkladne, a napriek tomu na ne zabúdame?

1. Drez a hubky

Na bežnú špinu stačí použiť teplú vodu. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Na bežnú špinu stačí použiť teplú vodu.

Možno si hovoríte: prečo umývať niečo, čo je denne v styku s vodou a umývacími prostriedkami? Možno preto, že keď z neho tú vodu vypustíte, väčšinou nie je už taká čistá. Špinavá voda môže zostať na odkvapkávači alebo napríklad pod košíkom na príbory. Väčšina bacilov mokro miluje a bude sa im tam dariť. Rovnako tak v hubke, obzvlášť ak ju máte v mištičke, a tým pádom zostáva namočená. Umývajte drez najmenej raz denne a hubky často meňte.

Tlačiť
Focus Media