Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Všetko bolo super až do 18. mesiaca! Mamička si všimla, že synček je zvláštny: Toto ju zničilo

02.04.2019 Janka Rebeka Štefková

Teodor Slosarčík (5) trpí od narodenia autizmom. Vďaka rodičom a svojej húževnatosti chorobu zvláda na výbornú a robí všetko preto, aby napredoval ako ostatné deti.

Autizmus  sa stal strašiakom pre mamy, ktoré pozorne  sledujú všetky prejavy  dieťaťa. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Autizmus sa stal strašiakom pre mamy, ktoré pozorne sledujú všetky prejavy dieťaťa.

Keď Katarína Slosarčíková (38) z Prešova čakala mladšieho syna, nič nenasvedčovalo tomu, že sa chlapček narodí chorý. „Mala som ukážkové tehotenstvo, aj pôrod bol spontánny. Teo bol zdravý, všetky ukazovatele boli vynikajúce. Všetko bolo super až do osemnásteho mesiaca. Jedného dňa som si všim­la, že je akýsi zasnený, a neskôr, že nereaguje na meno. Hoci mi všetci vraveli, že chlapci sa vyvíjajú pomalšie a že má čas, ja som cítila, že niečo nie je v poriadku. Okolie tvrdilo, že mám počkať. Dokonca sme sa smiali, že je taký introvert. Ale nepríjemný pocit vo mne rástol, tak som začala konať,“ spomína na situáciu sympatická Katka, ktorá so synom zašla k lekárke.

„Keď som jej povedala, že malý nereaguje na meno, spozornela. Poslala nás na množstvo vyšetrení a po čase sme vedeli výsledok – syn má detský autizmus. Priznám sa, dosť nás to s manželom vzalo. Preplakala som mnoho nocí. Ani teraz nie som s tým úplne zmierená. Asi sa s tým nemám zmieriť,“ hovorí so smútkom v hlase žena, ktorá okamžite začala hľadať možnosti, ako svojmu dieťatku pomôcť.

Tlačiť
Focus Media