Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Všetko bolo super až do 18. mesiaca! Mamička si všimla, že synček je zvláštny: Toto ju zničilo

02.04.2019 Janka Rebeka Štefková

Teodor Slosarčík (5) trpí od narodenia autizmom. Vďaka rodičom a svojej húževnatosti chorobu zvláda na výbornú a robí všetko preto, aby napredoval ako ostatné deti.

Autizmus  sa stal strašiakom pre mamy, ktoré pozorne  sledujú všetky prejavy  dieťaťa. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Autizmus sa stal strašiakom pre mamy, ktoré pozorne sledujú všetky prejavy dieťaťa.

Tablet ako motivácia

Veľmi silnou motiváciou bol pre Tea tablet. „Keď spolupracoval a snažil sa, mohol sa s ním hrať,“ približuje matka. „Kedysi nevedel povedať, čo chce, len ma ťahal za ruku. Ak to nedostal, sadol si na zem a nechcel vstať a pritom plakal. Navyše na svoj vek je pomerne vysoký, takže mám problém zdvihnúť ho. Vtedy musí zasiahnuť manžel. Aj dnes, keď si sadne niekde na ulici alebo v obchode, neraz na nás ľudia pozerajú, že čo to máme za nevychované dieťa. Vtedy musím vysvetľovať, že má autizmus. Ich správanie sa razom zmení,“ opisuje problémy Katka, ktorá kvôli Teovi nechodí do práce.

Z finančného hľadiska to teda nemajú ľahké, lebo z jedného platu musia splácať aj hypotéku. „Keď sme ju brali, nevedeli sme, že synček bude chorý a že ja nebudem môcť pracovať,“ vysvetľuje Katka a dodáva: „Takmer osemsto eur mesačne pohltia terapie, ktoré Teo potrebuje, aby napredoval. Inak by stagnoval. Veľmi mu pomáha metóda ABA, ktorú absolvujeme v Prešove.“ Ak by ste chceli Teovi pomôcť, môžete cez portál ľudiaľuďom.sk - číslo výzvy 5712.

Tlačiť
Focus Media