Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Všetko bolo super až do 18. mesiaca! Mamička si všimla, že synček je zvláštny: Toto ju zničilo

02.04.2019 Janka Rebeka Štefková

Teodor Slosarčík (5) trpí od narodenia autizmom. Vďaka rodičom a svojej húževnatosti chorobu zvláda na výbornú a robí všetko preto, aby napredoval ako ostatné deti.

Autizmus  sa stal strašiakom pre mamy, ktoré pozorne  sledujú všetky prejavy  dieťaťa. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Autizmus sa stal strašiakom pre mamy, ktoré pozorne sledujú všetky prejavy dieťaťa.

Problémové správanie ustupuje

Teodorove problémové správanie ustupuje. Rodičia vidia, ako sa zvyšuje porozumenie, zlepšuje sa komunikácia a sociálne zručnosti. „Od februára už dokáže sám používať toaletu. Aj toto je dôsledok poriadnej driny a trpezlivosti. Chodievame na arteterapie, komunikačnú terapiu. Pre nás je obrovským pokrokom aj to, že vôbec začal rozprávať. Rozpráva síce svojím spôsobom, to znamená, že si dokáže vyžiadať to, čo potrebuje, ale aj to nám pomáha porozumieť mu. S individuálnym prístupom a systematickým učením to Teovi ide výborne,“ teší sa mama a dodáva, aké problémy pretrvávajú.

„Žiaľ, veľký problém nám robí strava. Synček nechce jedávať varené jedlo, najradšej si pochutí na pečive. Momentálne dokáže zjesť asi sedem lyžíc polievky a stále pracujeme na tom, aby sa to zlepšovalo,“ hovorí Katarína a dodáva: „Naším cieľom je zabezpečiť synovi krásny život, v ktorom bude vedieť fungovať v dospelosti samostatne. Aby nebol nikomu na ťarchu, keď tu my s manželom už nebudeme,“ uzatvára Katarína Slosarčíková.  Hlavným  ukazovateľom autizmu je, že dieťa napriek prekročeniu  prvého roka stále nejaví záujem o veci, ktoré sa okolo neho dejú. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív rodiny Hlavným ukazovateľom autizmu je, že dieťa napriek prekročeniu prvého roka stále nejaví záujem o veci, ktoré sa okolo neho dejú.

Tlačiť
Focus Media