Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Martina sledovala televízor, keď sa TO stalo: Utekala k lekárovi, ten jej oznámil desivú správu

03.05.2019 Milly Sekulová

Oči sú jedným z najdôležitejších zmyslových orgánov. Bez nich by sme nemohli vykonávať bežné veci a ani nemohli čítať tento článok.

6 obrázkov vo fotogalérii "Všetkým odporúčam, aby si svoje oči nechávali pravidelne vyšetriť."

Mať ich zdravé je dar a treba k nim tak pristupovať. Vie to aj naša čitateľka Martina, ktorá si pre problémy so sietnicou prešla hotovým peklom.

„Okuliare som nosila celý život, a tak nemôžem povedať, že môj zrak bol niekedy stopercentný. Nikdy by mi však nenapadlo, že oň raz prídem takmer úplne. Všetko to začalo, keď som raz počas pozerania televízie na jednom oku uvidela akési záblesky. Najprv som tomu nepripisovala veľkú váhu, no keď sa to začalo opakovať, vedela som, že niekde je problém. Chcela som ísť k lekárovi, no netušila som, že to bude mať taký rýchly spád. Z ničoho nič som mala pocit, ako keby mi niekto cez pol oka hodil plachtu. Moje zorné pole sa zmenšilo na polovicu. Bolo to, akoby som prišla o periférne videnie.“

Vtedy už Martina utekala do nemocnice a bála sa, že o chvíľu na jedno oko úplne oslepne. „Lekár mi oznámil desivú správu. Vraj sa mi odlúpla sietnica a musia ma okamžite operovať. Vôbec som nevedela, čo ma čaká a veľmi som sa bála. Operácia však dopadla úspešne a hoci som vedela, že na to oko nebudem už nikdy vidieť tak ako predtým a do konca života si doň budem musieť aplikovať kvapky, bola som rada, že naň ako-tak vidím. Keď som sa lekárov pýtala, prečo sa mi to stalo, povedali mi, že som musela robiť niečo namáhavé alebo niečo ťažké zdvíhať. Nespomínala som si však ani na jedno.“ 6 obrázkov vo fotogalérii "Všetkým odporúčam, aby si svoje oči nechávali pravidelne vyšetriť."

Tlačiť