Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Priťahujú vás "zlí chlapci"? Áno, darebáci sú sexi, ale na TOTO by ste sa mali pripraviť

21.05.2019 KaD

Už v škole sa dievčatkám viac páčia spolužiaci, ktorí nesedia poslušne na zadku, ale ktorí stále niečo vymýšľajú. Je to tak aj v dospelosti.

Keď má žena na výber z dvoch mužov, vyššie hodnotenie má často ten problémový. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Keď má žena na výber z dvoch mužov, vyššie hodnotenie má často ten problémový.

Čo radí odborníčka Janette Šimková, vzťahová a životná koučka

Paradoxy a nebezpečenstvá

Pri „zlých chlapcoch“ ženy pociťujú viac vzrušenia. Je na to viacero dôvodov – môžu si myslieť, že ich svojou láskou prerobia, pretože my ženy máme tendenciu veci zlepšovať. Môže to byť aj preto, že sme si v detstve vytvorili istý vzorec podľa rodičov alebo príbehov z romantických filmov v zmysle, že všetko zlé sa obráti na dobré. Vychádza to tiež z prototypov našich otcov, otec bol napríklad k mame hrubý a ona ho bránila, že to nič, lebo ju ľúbi, to nič, že jej sem-tam jednu strelí.

Z príbehov mojich klientok vyplýva aj pocit nízkeho sebahodnotenia – keď si o sebe nemyslíme, že sme dosť dobré, ako keby sme priťahovali zlých mužov, pretože pri nich môžeme vyniknúť. Často je v tom aj dobrodružstvo, túžba ujsť od stereotypov, žiť ako vo filme. Mala som aj prípad, keď klientka vyrastala v rodine, kde bola mama na otcovi celkom závislá a ona si povedala, že, nedopustí žiadnu závislosť od muža. No a teraz sa jej to vypomstieva, pretože priťahuje mužov, ktorí ju využívajú. Sú to paradoxy, že často pritiahneme presne to, proti čomu bojujeme.

Ako si nedať od muža pokaziť život? Tým, že ho odhalíte. Keď má žena na výber z dvoch mužov, vyššie hodnotenie má často ten problémový. Súvisí to s našimi hodnotami, so skúsenosťami, s naivitou. Aby sme odhalili narcisa, prehnaného kritika či chorobného žiarlivca, všetko typy, ktoré vedia byť šarmantné a očarujúce, musíme s nimi byť dlhší čas a zistiť, akí sú pod maskou. Vidieť ich naživo v rôznych situáciách, nie iba na večierkoch a plesoch. Všímajte si varovné signály. Počkajte si, kým vytriezviete z hormonálneho ošiaľu, skúmajte, prečo sa rozišiel s predchádzajúcou partnerkou a aký je, keď je iba s vami, pretože prevažnú časť života nie sme na zábave.

Pri „zlých chlapcoch“ ženy pociťujú viac vzrušenia. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pri „zlých chlapcoch“ ženy pociťujú viac vzrušenia.


‹ 12...67 ›
Tlačiť
Focus Media