Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na dlhé sedenie pozor! Nová civilizačná choroba vás môže zabiť, TOTO lekárov veľmi znepokojuje

29.04.2019 KaD

Zdanlivo o nič nejde. Veď sedieť na stoličke, v kresle alebo na koženej sedačke je také pohodlné... No na sedenie si dajte veľký pozor – je to nová civilizačná choroba, ktorá nás môže aj zabiť.

Nebezpečenstvo skryté v zlozvyku celý deň tráviť na stoličke je nenápadné, no o to zákernejšie. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nebezpečenstvo skryté v zlozvyku celý deň tráviť na stoličke je nenápadné, no o to zákernejšie.

Ešte pred dvadsiatimi či tridsiatimi rokmi sme niečo nachodili aspoň pri nakupovaní. Mäso sa dalo kúpiť len v mäsiarstve, čerstvé rožky a chlieb pár blokov dole kopcom a po jablká, hrušky a zeleninu sme chodili do zelovocu alebo na trh. Dnes pre potraviny vyrážame do super-či hypermarketov, kde majú všetko od výmyslu sveta. Alebo si ich dokonca objednávame z pohodlia domova cez internet či mobilom. Niekto ich za nás vyberie, naloží do tašiek a privezie až priamo k nám na štvrté poschodie. Nemusíme vytiahnuť päty z domu.

 

Nebezpečenstvo skryté v zlozvyku celý deň sedieť je nenápadné, no o to zákernejšie. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nebezpečenstvo skryté v zlozvyku celý deň sedieť je nenápadné, no o to zákernejšie.

Tlačiť
Focus Media