Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto to bolo za socíku! Išiel som vyšibať šéfovu ženu a dcéry: Za toto ma poriadne sfúkol

21.04.2019 iva

V čase socializmu sa zo slušnosti chodili oblievať aj ženy a dcéry nadriadených z práce a hoci sa nalieval ocot, služobne podriadení pili, aby nepokazili náladu.

Na oblievačku u svojho nadriadeného nikdy nezabudnem. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Ilustračne foto Na oblievačku u svojho nadriadeného nikdy nezabudnem.

Pekne nás sfúkol

Po tom, čo sme si pripili, šmahom ruky sme do seba hodili obsah štamprlíkov. Vypitá tekutina nám spálila ústa, vyrazila dych a vypadli nám skoro oči z jamôk. Pani riaditeľova nám totiž namiesto dobrej pálenky naliala ocot. Z hanby sme, somári korunovaní, vôbec neprotestovali, i keď nám o chvíľu opäť naliala. Prvý jej vyhovel, doslova premáhajúc sa, hlavný financmajster podniku, po ňom vedúci odboru predaja a, samozrejme, pred nežným pohlavím som sa nedal zahanbiť ani ja, i keď ma od kyseliny išlo rozhodiť.

Po zjedení chlebíkov sa domáca pani zase chystala pripraviť nám ďalšiu rundu. V tom však vkročil do izby domáci pán, ktorý keď uvidel fľašu, z ktorej nám domáca pani nalieva, strašne sa rozčertil a zrúkol: „Gazdiná moja, ty si zabudla, že je tam ocot a nie borovička?“ Namiesto privítania sa potom ušlo aj nám. „Idioti, od ženy vypijete bez slova odporu aj močovku? To ste manželku nevedeli upozorniť, že vám nenalieva alkohol, ale octovú tekutinu?“

Namiesto borovičky sa podával ocot. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Namiesto borovičky sa podával ocot.

Tlačiť
Focus Media