Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto to bolo za socíku! Išiel som vyšibať šéfovu ženu a dcéry: Za toto ma poriadne sfúkol

21.04.2019 iva

V čase socializmu sa zo slušnosti chodili oblievať aj ženy a dcéry nadriadených z práce a hoci sa nalieval ocot, služobne podriadení pili, aby nepokazili náladu.

Na oblievačku u svojho nadriadeného nikdy nezabudnem. 3 obrázky vo fotogalérii Na oblievačku u svojho nadriadeného nikdy nezabudnem.

A my sme habkali, že sme nechceli pokaziť príjemnú atmosféru. Náš šéf potom vytiahol litrovku zahraničného koňaku a tým nám celé popoludnie vylepšoval pokazené predpoludnie. Nakoniec sme sa tak „zmaťovali“, že v utorok nás ženy v úrade darmo čakali na revanš...

Odvtedy pri podobných fľašiach vždy dávam pozor. Nikdy už nechcem zažiť také či podobné nezabudnuteľné dobrodružstvo, ako tomu bolo vtedy. 

Čo my na to?

Tento vtipný príbeh nám pripomína, ako to u nás kedysi chodilo. Na Veľkonočný pondelok nechodili oblievať a šibať len deti z rodiny a kamaráti, ale aj kolegovia z práce a zvlášť sa uctili ženy nadriadených. Návštevy boli súčasťou Veľkej noci aj počas socializmu a dôraz sa kládol na oblievačku azda ešte viac, lebo ako pohanský zvyk bola prijateľná. Bez debaty k tomu patrilo aj veľa pitia.


‹ 1234 ›
Tlačiť