Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto to bolo za socíku! Išiel som vyšibať šéfovu ženu a dcéry: Za toto ma poriadne sfúkol

21.04.2019 iva

V čase socializmu sa zo slušnosti chodili oblievať aj ženy a dcéry nadriadených z práce a hoci sa nalieval ocot, služobne podriadení pili, aby nepokazili náladu.

Na oblievačku u svojho nadriadeného nikdy nezabudnem. 3 obrázky vo fotogalérii Na oblievačku u svojho nadriadeného nikdy nezabudnem.

Na Bielu sobotu som náhodne stretol v meste riaditeľa nášho strojárenského podniku, ktorý mi nezabudol pripomenúť, že aj on má doma dve fešandy na oblievanie.

„Ak mi do toho nič nepríde, určite sa zastavím aj u vás,“ ubezpečil som svojho nadriadeného. Veď také veci sa nedajú odmietnuť.

Na Veľkonočný pondelok som si privstal, oholil sa, pooblieval mamu a naraňajkoval som sa. Krátko pred desiatou dopoludnia som s voňavkou vo vrecku vyrazil k prízemnému domu, kde býval vedúci činiteľ našej výrobnej organizácie.

Otvorila mi jeho osemnásťročná dcéra, vysoká blondína v domácom úbore. Pekne som ju pozdravil a ona mi vraví, červenajúc sa až po uši, milým hlasom: „Tak aj vy ste prišli? To som veľmi rada, že vás opäť vidím.“

Tradície sa za socializmu poctivo dodržiavali. 3 obrázky vo fotogalérii Tradície sa za socializmu poctivo dodržiavali.

Tlačiť