Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Emília tvorí z dreva, keď deti spia: Nechcem byť len žienka domáca, takto sa realizujem!

21.04.2019 Janka Rebeka Štefková

Drevo ju vždy fascinovalo, jeho vôňa, kresba, ale hlavne to, čo všetko sa z neho dá urobiť.

Emília sa pri svojom hobby tvorivo realizuje. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív respondentiek Emília sa pri svojom hobby tvorivo realizuje.

K výkonom ju ženú druhé ženy

Dnes robí náčrty na topoľovej preglejke a potom vyrezáva. Niekedy jej len samotné vyrezávanie zaberie hodinu. Potom robí všetky výrezy, maľuje a po uschnutí dolaďuje všetky detaily. Emília tvorí, kým deti spia.

„Priznávam, že mojím vzorom sú všetky ženy, ktoré vedia aj po namáhavom dni chytiť druhý dych a po večeroch vytvárať prekrásne veci. A preto si veľmi cením, keď sa ľuďom moje výrobky páčia a tiež vedia oceniť niekedy ťažkú a zložitú prácu. Vyrezávanie však nie je len o predávaní, je to hobby, relax a keby nebol o výrobky záujem, robila by som si ich pre seba,“ vysvetľuje.

„Pretože ma to aj zmenilo. Necítim sa taká ,zaškatuľkovaná‘, doteraz to bolo len o domácnosti, deťoch, stereotype a teraz je to aj o mne, nových ľuďoch, ktorých pri tom spoznávam.“ Manžel jej často pomáha, a to nielen s deťmi. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív respondentiek Manžel jej často pomáha, a to nielen s deťmi.

Tlačiť
Focus Media