Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Neuveríte, že toto je z papiera! Budete žasnúť, čo dokáže vyrobiť šikovná Košičanka

20.04.2019 Janka Rebeka Štefková

Katarína Tolaciová Rišková, ktorá pochádza zo Smolníka, sa k záľube pletenia dostala „tak nevinne“, ako to nazvala.

Katka si myslí, že zdedila talent na pletenie po dedovi košikárovi. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív respondentiek Katka si myslí, že zdedila talent na pletenie po dedovi košikárovi.

Hlási sa čoraz viac žien

Katarína špekulovala, ako by si to uľahčila, aby nebola v časovom strese, a tak vznikla myšlienka zrazu košikárok v Košiciach. Začala to organizovať a po dvoch dňoch mala plných 50 miest.

„Teraz sme už mali štvrté stretnutie a hlási sa čoraz viac žien, ale kapacitne to už nezvládame a väčšie priestory nemáme. Mám však z toho veľkú radosť. Vidno, že ručné práce sú čoraz populárnejšie a ženy si vedia takto zúžitkovať nepotrebný papier a vyrobiť si niečo krásne. Stačí papier, lepidlo, drôt a nožnice.“

Možno aj preto je táto technika taká obľúbená. Pritom, keď vidíte tie krásne košíky a ozdoby na Veľkú noc či výrobky do kuchyne a kúpeľne, neveríte, že je to vyrobené z papiera.

„Napríklad zajačika navrhla a vyrobila Majka Mráziková z Liptovského Jána a na internete krajšieho nenájdete. Je mnoho žien, ktoré sú vo výrobe jedinečné a pre druhých veľmi inšpiratívne.“ 

Ručné práce sú čoraz populárnejšie. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív respondentiek Ručné práce sú čoraz populárnejšie.


‹ 1234 ›
Tlačiť
Focus Media