Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prečo sa partneri počas sviatkov najviac hádajú? 1 rada odborníkov vám ušetrí nervy aj vzťah

19.04.2019 Katarína Dobrovodská

Blíži sa Veľká noc, chceme všetko stihnúť a naše nervy dostávajú zabrať. No má vôbec zmysel hádať sa a rozčuľovať? Je jar, bude voľno – a to si treba užívať! Tak sa usmejte a nalaďte na príjemné chvíle bez konfliktov a hádok.

Blíži sa Veľká noc, chceme všetko stihnúť  a naše nervy dostávajú zabrať. 6 obrázkov vo fotogalérii Blíži sa Veľká noc, chceme všetko stihnúť a naše nervy dostávajú zabrať.

Často sú to banality, drobné poznámky, podpichnutia, hlúpe vtipy, ktoré sa môžu niekoho dotknúť. Možno ich vyslovíme neúmyselne, ani si to neuvedomíme, no výsledok je presne taký zničujúci, ako keby sme všetko pokazili zámerne. Atmosféra okolo nás zhustne, nálada klesne na nulu. Ak si nechcete pokaziť sviatočné dni, buďte veľkorysá. Povzneste sa nad malichernosti a pozerajte sa na všetko z nadhľadu. Psychicky sa obrňte proti všetkým nástrahám, otázkam a poznámkam, ktoré neznášate. Buďte ako osvietená panovníčka, nad drobnými prehreškami mávnite rukou.

Čo by som si bez teba počala

Viete, prečo sa partneri počas sviatkov a dní voľna najviac hádajú? Prieskumy tvrdia, že dôvody bývajú rôzne. Spoločné však majú, že sa všetky dajú vyriešiť aj bez zvyšovania hlasu. Predstavte si, že si všetky prípravy necháte na poslednú chvíľu a dopredu si nič nepripravíte a ani nenaplánujete, kto, čo a kedy v domácnosti urobí. Zbytočne si tak komplikujete život, dostávate sa do stresu a pod tlakom ľahko poviete niečo, čo vás neskôr mrzí.

Riešenie:

Odborníci na vzťahy odporúčajú: Sadnite si s manželom, partnerom aj deťmi v dostatočnom predstihu pred Veľkou nocou a dohodnite sa, kto čo zabezpečí. Urobte si aj približný časový rozvrh. Nezabudnite na povzbudzujúce slová pre všetkých, deťom aj partnerovi dobre padne, ak im dáte najavo ich dôležitosť. A úspech je zaručený. Všetko pôjde hladko a na hádky zo stresu a z nervozity nezostane priestor. Blíži sa Veľká noc, chceme všetko stihnúť  a naše nervy dostávajú zabrať. 6 obrázkov vo fotogalérii Blíži sa Veľká noc, chceme všetko stihnúť a naše nervy dostávajú zabrať.

Tlačiť