Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenská spisovateľka narovinu: Že chodíte v nedeľu do kostola neznamená, že ste dobrý človek!

18.04.2019 Katarína Dobrovodská

Žijeme v pohnutých časoch. Svet sa mení, ale bolo to niekedy inak? Aj keď sa narodil a žil Ježiš, diali sa rôzne veci...

Katarína Gillerová, spisovateľka 8 obrázkov vo fotogalérii Katarína Gillerová, spisovateľka

Ľudia vždy bojovali o svoje miesto pod slnkom a museli sa obracať rovnako ako my dnes. No Ježiš Nazaretský aj v tom najkrutejšom čase hlásal niečo, za čo zaplatil vlastným životom – lásku a úctu k blížnemu, čestnosť, odpustenie, mierumilovnosť, zdržanlivosť, skromnosť. Opýtali sme sa spisovateliek aj vás, čitateliek, aké by podľa vás bolo posolstvo tohto obetavého muža dnes.

Čo ste na túto tému napísali na Facebooku

Helena: Máte slobodnú voľbu, nenechajte sa manipulovať, radu zvážte podľa toho, kto vám radí a prečo to robí. V srdiečku lásku mať a ďalej ju rozdávať.

Alena: Láska, pokora, úcta.

Margita: Ľudia, spamätajte sa!!!

Oto: Ježiš nám hovorí stále, len ho treba vpustiť do srdca.

Ingrid: Ľudia, zastavte sa na chvíľu, vážte si zdravie, rodinu, deti, priateľa, suseda, darujte aspoň jeden úsmev denne, nič vás to nestojí a robí to zázraky. Zajtra tu jeden z nás byť nemusí... Začnime od seba, majme sa radi.

Magdaléna: Sľúbili ste si lásku, sľúbili ste si pravdu.

Božena: Asi by onemel úžasom, ako jeho dielo speje k záhube.

Viera: Nakŕmte hladných, načo tie zlaté rúcha.

Darujte aspoň jeden úsmev denne, nič vás to nestojí. 8 obrázkov vo fotogalérii Darujte aspoň jeden úsmev denne, nič vás to nestojí.

Tlačiť