Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenka Alžbeta pracuje ako stavbárka, ale má aj svoj tajný svet: Aha, čo robí v súkromí

12.05.2019 Nový čas pre Ženy

Alžbeta Trnková (29) z Trenčína má technické vzdelanie a pracuje ako statik. Napriek tomu má aj svoj tajný svet, kam sa utieka, keď si potrebuje oddýchnuť od čísel. A vtedy využíva svoje „ručičky tvorivé“.

Náušnice vyrobené frivolitkovaním sú  krásne aj na svadbu vo folklórnom duchu.  Betka konečný vzhľad vždy konzultuje  s budúcou majiteľkou.  5 obrázkov vo fotogalérii Náušnice vyrobené frivolitkovaním sú krásne aj na svadbu vo folklórnom duchu. Betka konečný vzhľad vždy konzultuje s budúcou majiteľkou.

Tvorivá stavbárka Betka

  • miluje knihy a jedlo, kávu a zmrzlinu
  • má vzťah k extravagancii a jej slabosťou sú topánky
  • rada stretáva komunikatívnych ľudí
  • vyhľadáva jaskyne a zaujímavé miesta

„Odkedy si pamätám, u nás sa tvorilo. Mamina (tiež stavbárka) veľa vyšívala na vysokej úrovni, publikovala svoje výšivky v časopisoch, robila výstavy ručných prác. Takže „ručičky tvorivé“ mám isto po nej. Vždy som veľmi rada maľovala, vyšívala, háčkovala. Skrátka, tvorivosť ma sprevádzala v každej etape života. Momentálne vyrábam šperky,“ vysvetľuje Betka. „Začalo sa to korálikovými šperkmi, keď mamina vyrábala korálikové kraslice a hrabala som sa v jej zásobách všetkých farieb. Vyrábala som pre seba, pre kamarátky – na bežné nosenie, rôzne príležitosti, spoločenské akcie, oslavy, svadby alebo ako darčeky.“ Alžbeta Trnková (29) z Trenčína má technické vzdelanie  a pracuje ako statik. 5 obrázkov vo fotogalérii Alžbeta Trnková (29) z Trenčína má technické vzdelanie a pracuje ako statik.

Tlačiť