Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenka Miriam našla v Belgicku osudového muža a ešte niečo navyše: Skvelý nápad ju dnes živí

26.05.2019 Lucia Lukušová

Čokoláda sprevádza Miriam Éderovú (48) celý život. Ako dieťa ju rada maškrtila, v škole jej pomáhala pri sústredení a dnes zdobenými čokoládovými bonbónmi robí radosť iným.

Čokoláda sprevádza Miriam Éderovú (48) celý život. Ako dieťa ju rada maškrtila, v škole jej pomáhala pri sústredení a dnes zdobenými čokoládovými bonbónmi robí radosť iným. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Lucia Lukušová Čokoláda sprevádza Miriam Éderovú (48) celý život. Ako dieťa ju rada maškrtila, v škole jej pomáhala pri sústredení a dnes zdobenými čokoládovými bonbónmi robí radosť iným.

S túžbou po cestovaní sa Miriam hádam aj narodila. Už keď sa hrala s bábikami, myslela na to, ako precestuje svet a okúsi život v cudzine. Neostala len pri myšlienkach. Roky strávené v zahraničí sa jej stali osudové. Vybudovať si klientelu bolo najťažšie prvé dva roky podnikania. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Lucia Lukušová Vybudovať si klientelu bolo najťažšie prvé dva roky podnikania.

Nápad má z Belgicka

„Vždy som sa zaujímala o zvyky v každej krajine, v ktorej som pobudla. Najviac mi k srdcu prirástlo Belgicko. Nielen preto, že odtiaľ pochádza môj manžel, ale aj pre tradície. Keď sme tam spoločne žili päť rokov, prekvapil ma zvyk rozdávania ružových alebo modrých cukríkov počas návštevy čerstvej maminy. Potom som sa stretla s podobným zvykom aj na slovensko-talianskej svadbe. Ako výslužku sme dostali bonbóny s iniciálkami mladomanželov,“ vysvetľuje Miriam. Špeciálne pre nás vytlačila logo nášho časopisu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Lucia Lukušová Špeciálne pre nás vytlačila logo nášho časopisu.

Tlačiť
Focus Media