Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chcete sa milovať, ale vždy vás to TAM dole bolí? Tu je 5 dôvodov, ktoré môžu byť za tým

13.05.2019 KaD

Ak hľadáte príčinu vášho bolestivého sexu, googlite a snoríte kade-tade, už nemusíte. Zistili sme pre vás tie najčastejšie dôvody, prečo môže sex spôsobovať bolesti. 

Pre veľa žien sex nie je vôbec príjemným zážitkom. 7 obrázkov vo fotogalérii Pre veľa žien sex nie je vôbec príjemným zážitkom.

Áno, je veľa dôvodov, čo môže vyvolávať pri milovaní to, čo najmenej chceme – bolesť. Veď pri sexe túžime po slasti, príjemných pocitoch, uvoľnení... Ale bolesť? Tak tú od sexu neočakávame ani najmenej. 

Každodenná realita

Pre veľké množstvo žien je podľa odborníkov bolestivý sex každodenná realita. Až jedna z piatich pociťuje pri tomto akte lásky či žiadostivosti nepríjemné bolesti. A tento fyzický diskomfort je len začiatok ťažkostí.

Ženy sú z toho aj psychicky vedľa – boja sa, že prídu o partnera, že ich kvôli tomu opustí a nájde si inú. Trpia pri pomyslení, že zo sexu nič nemajú ani ony a ani partneri. 

Veľa z nich o tom radšej mlčí

Množstvo postihnutých žien však o tomto probléme nehovorí. Nepovedia to mužovi, priateľkám, ba ani gynekológovi na preventívnej prehliadke či inému lekárovi. Pritom identifikovať problém je základ spoľahlivého riešenia, ktoré ho môže odstrániť. Preto, ak máte tento problém aj vy, rozhodne o ňom hovorte a nič neskrývajte. Bolesti totiž môžu mať veľmi závažné zdravotné príčiny.

Bolesti pri sexe môžu mať závažné zdravotné príčiny. 7 obrázkov vo fotogalérii Bolesti pri sexe môžu mať závažné zdravotné príčiny.

Tlačiť