Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čo si obliecť na svadbu? Zažiarte ako hollywoodska herečka, váš muž sa na nevestu ani nepozrie

06.06.2019 Beata Suchá

Krásne družičky aj rozkošné detičky…Samozrejme, nikto by nemal žiariť viac ako nevesta, ale svadba je skvelou príležitosťou prežiť deň ako vo filme a vyzerať úchvatne ako herečka.

Ako sa obliecť na svadbu? 28 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock, RCA Ako sa obliecť na svadbu?

Takto sa vyhnete faux pas

Nesnažte sa zatieniť nevestu

Pravidlo číslo jeden – tento deň patrí neveste a ženíchovi. Nechajte ich zažiariť. Oblečte sa čo najlepšie, ale nestrhávajte pozornosť na seba. Napríklad červené dizajnérske šaty, v ktorých vyzeráte ako modelka a na obe pohlavia fungujú ako magnet, si nechajte na inú príležitosť.

Oblečenie prispôsobte téme

Svadba v rozkvitnutom sade alebo na lúke je romantická, ale v ihličkách si na nej veľmi nezatancujete. Na veľkolepú svadbu sa nehodia jednoduché krátke šaty a na záhradnej párty budete vo večernej róbe vyzerať smiešne. Akceptujte štýl svadby, ale aj želanie snúbencov.

Vulgárnosť sa nenosí

Na svadbu si môžete obliecť dlhé aj krátke šaty. Ideálna dĺžka je po kolená, midi aj maxi. Vhodný je aj sukňový kostým alebo elegantné nohavice a blúzka. Zakázané sú nápadné minisukne, hlboké výstrihy, džínsový materiál, záplava flitrov a veľké kabelky.

Sandále alebo lodičky?

Topánky môžu byť uzatvorené aj otvorené. V tomto prípade dbajte na dokonalo upravené chodidlá a nechty a určite si neobliekajte pančušky. Absolútne tabu sú čižmy – platí to aj pre letné modely.

Skontrolujte svojho chlapa

K obleku sa nosí výlučne šnurovacia spoločenská obuv. K tmavému obleku patria čierne topánky, k svetlému hnedé. Topánky majú ladiť s opaskom. Optimálna dĺžka kravaty je, keď jej koniec zakrýva sponu opaska. Prípustným a veľmi módnym doplnkom sú traky. Dorothy Perkins 28 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív firiem Dorothy Perkins

Tlačiť
Focus Media