Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto sa prejavuje u žien rakovina hrubého čreva: A vyzerá to spočiatku celkom nenápadne

21.05.2019 iva

Ak sa stotožníte s viacerými z týchto bodov, je čas na kontrolu čreva. Nechceme strašiť, ale prevencia naozaj dokázala zachrániť množstvo životov.

Príznaky, ktoré na prvý pohľad nesúvisia s črevom, môžu byť zradné. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Príznaky, ktoré na prvý pohľad nesúvisia s črevom, môžu byť zradné.

Symptómy rakoviny hrubého čreva sa niekedy ľahko pomýlia s niečím úplne iným, či už s predmenštruačnými bolesťami alebo otravou jedlom. Preto je dôležité vedieť, aké sú najčastejšie príznaky rakoviny hrubého čreva u žien.

Zmeny v črevných návykoch či krv v stolici

Vieme, že nie je nič príjemné pozerať na svoje výlučky v záchode, ale občas jednoducho na ne mrknite, pretože ide o výborné monitorovanie vášho zdravia. Ak sa totiž stolica veľmi zmení, či už tvarom, farbou, ak trpíte zápchou alebo hnačkou, môže ísť o príznak, že máte problém s hrubým črevom.

Nie je nič príjemné pozerať na svoje výlučky v záchode, ale občas na ne mrknite. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nie je nič príjemné pozerať na svoje výlučky v záchode, ale občas na ne mrknite.

Tlačiť
Focus Media