Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto často by ste mali čistiť chladničku, aby nebola zamorená baktériami: Dodržiavate?

04.06.2019 iva

Baktériám sa nedá úplne vyhnúť a ani to nie je nutné. Práve naopak. Vieme, že často sú prospešné. Ale v domácnosti sú miesta, kde sa množia príliš rýchlo a vtedy je lepšie zasiahnuť.

Ako často sa dostanete k čisteniu chladničky? 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ako často sa dostanete k čisteniu chladničky?

Baktérie, huby a vírusy sa nachádzajú v každej domácnosti. Aj na koži a vo vnútorných orgánoch človeka sú ich milióny. Sú našimi dennodennými spoločníkmi. To je však úplne normálne a zároveň aj potrebné pre život. Za určitých podmienok sa však baktérie môžu extrémne rýchlo šíriť a potom sa z tých „normálnych a každodenných obyvateľov“ stane ozajstné riziko pre naše zdravie. Preto by ste mali špeciálne teraz, keď bude čoraz teplejšie, dávať pozor na dostatočnú hygienu, a to najmä v domácnosti.

Pravidelné vetranie

Byt pravidelne vetrajte. Pri nízkej vlhkosti v byte sa rýchlo vysušia aj sprchy, vane a baktérie a mikróby nemajú žiadnu šancu. Tie totiž milujú teplé a vlhké prostredie, aké býva v kúpeľniach alebo aj na kuchynskej hubke.

Byt pravidelne vetrajte. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: shutterstock.com Byt pravidelne vetrajte.

Tlačiť
Focus Media