Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Viete ako skladovať mrkvu? Takto vám vydrží chrumkavá mesiace a nepotrebujete ani pivnicu

23.05.2019 pm

Mrkva patrí k najviac využívaným potravinám vôbec. Isto máte pocit, že už o nej všetko viete. Je však zopár faktov, ktoré by ste mali ovládať.

Surová či dusená mrkvička je vitamínový poklad. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Surová či dusená mrkvička je vitamínový poklad.

Skladovanie

Ak ju správne skladujete, vydrží vám mrkva mesiace. K tomu je potreba vňať po kúpe odrezať. Ak ste si kúpili mrkvu zabalenú, treba obal odstrániť a dať pozor, aby špičky mrkvy neboli ešte zelené.

Mrkva má rada tmu, chladno a pokojne aj trocha vlhko. Dobre jej je aj v priehradke na zeleninu v chladničke. Čerstvá vám táto zelenina zostane, keď ju zabalíte do vlhkej papierovej utierky. Určite ju však pred uskladnením neumývajte.

Pozor! Mrkva, paradajky, jablká alebo hrušky si spolu nerozumejú. Mali by ste ich preto skladovať od seba, inak by mrkva mohla získať nahorklú chuť.

Mrkva má rada tmu, chladno a pokojne aj trocha vlhko. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Mrkva má rada tmu, chladno a pokojne aj trocha vlhko.

 

Tlačiť
Focus Media