Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Super rýchle a zdravé koláčiky, z ktorých nepriberiete! Tieto recepty si určite zapíšete

11.06.2019 Nový čas pre Ženy

Kto by už nemiloval sladké! Keďže chceme byť tiež krásne a štíhle, obľúbili sme si zdravšie verzie dezertov. Ktoré sú tie naše naj?

Čokoládový závin s tvarohom a malinami. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Petra Bošanská Čokoládový závin s tvarohom a malinami.

Ema Pospíšilová Tekelyová - šéfredaktorka

Čokoládový závin s tvarohom a malinami

8 kúskov

● 6 vajec

● 190 g prírodného hnedého cukru

● 60 g kakaa

● 10 g masla

Na krém:

● 100 ml smotany na šľahanie

● 250 g nízkotučného tvarohu

● 2 PL medu

● 150 g malín

● kakao na posypanie

Plech vyložíme papierom na pečenie a natrieme zmäknutým maslom. Rúru vyhrejeme na 220 °C. Bielky vyšľaháme za postupného pridávania 120 g cukru na tuhý sneh. Žĺtky vyšľaháme so zvyšným cukrom do peny. Do žĺtkovej peny po častiach pridávame tuhý sneh a preosiate kakao a opatrne premiešavame. Cesto rozotrieme na pripravený plech a pečieme maximálne 7 minút. Špáradlom skontrolujeme cesto – ak zostane suché, cesto je upečené.

Upečený plát necháme vychladnúť na plechu. Zatiaľ si urobíme tvarohový krém – vyšľaháme šľahačku dotuha a primiešame ju k tvarohu a dochutíme medom. Pomocou druhého plechu plát obrátime a opatrne stiahneme papier. Korpus opäť obrátime, natrieme krémom, poukladáme maliny a stočený dáme do chladničky stuhnúť.

Čas prípravy: 30 minút

Čas pečenia: 7 minút

Čas chladenia: 3 hodiny Čokoládový závin s tvarohom a malinami. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Petra Bošanská Čokoládový závin s tvarohom a malinami. Viac receptov na zdravé koláčiky nájdete v Eminej kuchárskej knižke Sladkosti, od ktorých sa nepriberá 3 - Na sviatky to najlepšie! 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Petra Bošanská Viac receptov na zdravé koláčiky nájdete v Eminej kuchárskej knižke Sladkosti, od ktorých sa nepriberá 3 - Na sviatky to najlepšie!

Tlačiť
Focus Media