Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nečudo, že Slovenky tento pohyb milujú: Keď zistíte, čo urobí aj s VAŠÍM telom, hneď sa pridáte

06.07.2019 Katarína Dobrovodská

Verili by ste, že turistika je jedným z najobľúbenejších športov u nás? Niet divu. Keď si pozriete všetky jej plusy, pridáte sa k jej vyznávačom aj vy.

Túry si zamilujete. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Túry si zamilujete.

Nemusíte byť známa celebrita ani vytrénovaná športovkyňa, aby ste sa mohli vydať na túru. A nemusíte ani vedieť hrať či spievať. Stačí vám jasný plán, dobré topánky a hurá, ide sa! Dôležité je, aby ste vedeli, ako ste na tom s kondíciou a podľa toho sa pri turistike zariadili. Postupom času sa z kratších nenáročných vychádzok do prírody môžete prepracovať až na Gerlachovský štít. Ako na to? Tu je zopár dobrých rád.

 

7 dôvodov, prečo začať

1 Pri túrach spaľujete kalórie, formujete postavu a zhadzujete kilogramy (samozrejme, pri racionálnej strave).

2 Takmer nič vás nestojí – túry môžete robiť v blízkom okolí, nepotrebujete vstupenky, permanentky, drahé stroje ani trénerov.

3 Môže ju robiť každý bez ohľadu na vek, rodinný stav, výšku platu, pracovné zaradenie, povahu...

4 Nemusíte byť športový talent a podávať vrcholové výkony.

5 Pohyb na čerstvom vzduchu okysličuje pľúca a tým sa celý organizmus dostáva do lepšej formy.

6 Pravidelné vychádzky a výstupy na rôznych povrchoch spevňujú svalstvo, zlepšujú schopnosť prispôsobiť sa, predvídať a plánovať – človek získava sebavedomie a lepšiu náladu.

7 Spoznáte nové miesta, zašité kúty, na ktoré by ste inak nikdy nenatrafili. Každý, kto dlhšie chodí, musí mať pohodlné kvalitné topánky vhodné na turistiku. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Každý, kto dlhšie chodí, musí mať pohodlné kvalitné topánky vhodné na turistiku.

Tlačiť
Focus Media