Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenka Andrea sa nebála opustiť dobrú prácu: Nad jej úžasným nápadom budete otvárať ústa

16.06.2019 Ivana Adamcová

Adriana Škriniarová (43) dlhé roky pracovala v oblasti informatiky, ale potom sa rozhodla zmeniť dobre rozbehnutú kariéru a vybudovať dom pre seniorov s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. A to nie hocaký!

Ľudia v jej zariadení budú v spojení s prírodou a nie zavretí v miestnostiach. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ľudia v jej zariadení budú v spojení s prírodou a nie zavretí v miestnostiach.

Inšpirovala sa zahraničím

Vrátila sa k tomu, čo vyštudovala – stavbárčine –, a vymyslela projekt pre seniorov. „Uvažovala som o tom už dlhšie. A ako stavbárka som mala konkrétnu predstavu, ako by takéto zariadenie malo vyzerať. Sledovala som podobné projekty v zahraničí a postupne to zhmotňovala predstavu.“

Chcela zmeniť živorenie dôchodcov

„Človek sa stretáva so starými ľuďmi a vidí, že mnohí vo veľkej miere živoria a ja som cítila potrebu niečo na tom zmeniť.“ Aj preto sa rozhodla, že to nebude obyčajné zariadenie pre dôchodcov, na aké sme zvyknutí, ale príjemný domov zodpovedajúci najnovším štandardom. A keďže špecializovaných zariadení je u nás nedostatok, Adriana vyhradila časť zariadenia pre ľudí s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. „Vo svojom okolí som sa stretla s niekoľkými prípadmi oboch diagnóz. Tieto diagnózy postihnú nielen konkrétneho človeka, ale aj celú rodinu. Je to náročné nielen z fyzického, ale aj psychického hľadiska. Nie každý má možnosť a silu postarať sa o svojich najbližších osobne.“ Chce, aby to vyzeralo ako hotel s wellness. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Chce, aby to vyzeralo ako hotel s wellness.

Tlačiť
Focus Media