Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenka Andrea sa nebála opustiť dobrú prácu: Nad jej úžasným nápadom budete otvárať ústa

16.06.2019 Ivana Adamcová

Adriana Škriniarová (43) dlhé roky pracovala v oblasti informatiky, ale potom sa rozhodla zmeniť dobre rozbehnutú kariéru a vybudovať dom pre seniorov s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. A to nie hocaký!

Ľudia v jej zariadení budú v spojení s prírodou a nie zavretí v miestnostiach. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ľudia v jej zariadení budú v spojení s prírodou a nie zavretí v miestnostiach.

Žiadne „odložisko“

U nás prevláda stále predstava, že zariadenia pre seniorov sú akýmsi „odložiskom“, kde starí ľudia dožijú nudný osamotený život. „Toto by sme chceli zmeniť. Naše zariadenie Agapé má byť niečím, čo skvalitní život, nie ho zhorší. Našli sme pokojné miesto obklopené prírodou v obci Horný Bar.

„Súčasťou každej izby bude vlastná bezbariérová terasa, kde budú môcť tráviť čas aj imobilní klienti. Zariadenie je navrhnuté tak, aby aj pacienti s alzheimerom mohli byť v spojení s prírodou bez obavy o ich bezpečnosť, a to v átriových záhradách,“ vizualizuje priestory a dodáva: „Chceli by sme, aby naši klienti mali pocit, že sú na dovolenke či rekreácii v hotelovom zaradení, respektíve na wellness pobyte.“ Preto pod jednou strechou nájdete kozmetiku, kaderníctvo, balneoterapie, masáže, ale aj inovatívne terapie a mnohé spoločenské aktivity.

Tlačiť
Focus Media