Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenka Andrea sa nebála opustiť dobrú prácu: Nad jej úžasným nápadom budete otvárať ústa

16.06.2019 Ivana Adamcová

Adriana Škriniarová (43) dlhé roky pracovala v oblasti informatiky, ale potom sa rozhodla zmeniť dobre rozbehnutú kariéru a vybudovať dom pre seniorov s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. A to nie hocaký!

Ľudia v jej zariadení budú v spojení s prírodou a nie zavretí v miestnostiach. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ľudia v jej zariadení budú v spojení s prírodou a nie zavretí v miestnostiach.

Vybudujú komunitu

„Pre nás je dôležité budovanie komunity. Napríklad spájať našich klientov s miestnou obecnou komunitou a aby naši lekári boli k dispozícii aj pre ľudí z obce. Plánujeme spoluprácu s materskou a so základnou školou. Bude to taký otvorený komplex bez ohľadu na vek. Žiadna uzavretá komunita starých ľudí,“ vysvetľuje svoje inovatívne myšlienky. Chcú využiť domáce i nadnárodné spoločnosti, ktorých zamestnanci v rámci dobrovoľníckych programov budú navštevovať klientov a tráviť čas rôznymi aktivitami. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock "Ak nájdu Ľudia v našom zariadení pokoj v duši a potešenie, budem spokojná s výsledkom."

Aby našli pokoj v duši

„Všetci sme presvedčení, že je potrebné niečo robiť so službami pre seniorov,“ vysvetľuje Adriana, preto nebolo ťažké nájsť podporovateľov takého veľkého projektu. „Ale za tým je najmä vytrvalá a dôkladná práca celého tímu. Sú to hodiny a hodiny stráveného času nad prípravou projektu a, samozrejme, pokračujeme, aby sme brány nášho zariadenia mohli čoskoro otvoriť,“ hovorí s nádejou i očakávaním. „Ak nájdu ľudia v našom zariadení pokoj v duši a potešenie, budem spokojná s výsledkom,“ dodáva na záver. 


‹ 1234 ›
Tlačiť
Focus Media