Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Veroniku napadli mladí muži, dostala krvácanie do mozgu: V bezvedomí zažila niečo veľmi záhadné

22.06.2019 Nový čas pre Ženy

Veronika vďaka priateľovi archeológovi navštívila Ugandu a milovala potulky okolím, hoci neďaleko bol slum – chudobná štvrť, ktorá nevyzerala bezpečne. A ani nebola! No tam našla aj záchranu.

Prebrala som sa až v nemocnici po 3 dňoch. (Ilustračné foto) 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Prebrala som sa až v nemocnici po 3 dňoch. (Ilustračné foto)

Môj priateľ bol archeológ, zúčastňoval sa na rôznych expedíciách a mal už precestovaných veľa miest. Niektoré expedície trvali týždeň, iné aj dva mesiace, a tak som väčšinou bola sama a náš vzťah existoval iba na diaľku. Raz ma však zobral so sebou do Afriky. V Ugande sme mali stráviť 5 týždňov. Bývali sme neďaleko mesta Entebbe. Priateľ mal však veľa pracovných povinností, a tak som sa celé dni túlala po okolí.

Jedného dňa ma napadla partia mladých mužov, dobili ma a ukradli mi všetko, čo som mala – doklady, mobil aj peniaze. Neviem, koľko som ležala na zemi a zvíjala sa od bolesti, keď sa pri mne objavila mladá černoška. Hovorila lámanou angličtinou a čo-to som jej rozumela. Volala sa Zafala a uisťovala ma, že mi pomôže. Nebolo mi to po vôli, ale bola som dezorientovaná a nevedela som sa skontaktovať s priateľom. Zaviedla ma do svojho príbytku. Bývala v slume s rodičmi a so súrodencami. Pre mňa to bolo niečo nepredstaviteľné – všade špina, neporiadok... Ošetrila mi krvavé rany a sľúbila, že na druhý deň so mnou zájde do mesta a tam mi pomôžu. Potom sa mi zahmlilo pred očami a prebrala som sa až v nemocnici po 3 dňoch. Jedného dňa ma napadla partia mladých mužov, dobili ma a ukradli mi všetko, čo som mala. (Ilustračné foto) 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Jedného dňa ma napadla partia mladých mužov, dobili ma a ukradli mi všetko, čo som mala. (Ilustračné foto)

Tlačiť
Focus Media