Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vážny dôvod, prečo by ste nemali v mikrovlnke zohrievať kuracie mäso! Odteraz už nikdy viac

12.06.2019 pm

Nie všetky potraviny sa môžu zohrievať v tomto našom kuchynskom pomocníkovi. Niektoré z nich sa stanú absolútne nejedlé, iné sa skazia a niektoré zasa narobia neporiadok.

Pričasté používanie mikrovlnnej rúry má svoje riziká. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pričasté používanie mikrovlnnej rúry má svoje riziká.

Zdroj: Shutterstock

Mikrovlnka je v tradícii rýchlej kuchyne náš najlepší priateľ. Zvyšky zo včera nie je problém ohriať do pár sekúnd, pričom na sporáku by to trvalo aj 20 minút. Čo však nevie každý – nie všetky potraviny sa môžu v mikrovlnke ohrievať. Ktoré to sú a prečo?

Kuracie mäso

Hydina je veľmi náchylná na salmonelu. Práve preto by mala byť vždy riadne tepelne upravená. Avšak aj prevarené mäsko poskytuje pre baktérie ideálnu živnú pôdu. A baktérie môže zabiť opäť len vysoká teplota. V mikrovlnke sa obsah ohrieva pomocou žiarenia, čo sa deje síce veľmi rýchlo, ale aj veľmi nerovnomerne. Napríklad pri salmonele je potrebný vplyv teploty aspoň 70 stupňov a to až po dobu 10 minút. Z tohto dôvodu by ste mali kuracie mäso znovu prepiecť na panvici.

Kuracie mäso radšej zohrievajte na panvici. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Kuracie mäso radšej zohrievajte na panvici.

Zdroj: Shutterstock

Tlačiť
Focus Media