Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako neochorieť na dovolenke: Tiež radi pijete TENTO nápoj? Odteraz sa mu budete oblúkom vyhýbať

09.07.2019 KaD

V lete väčšina z nás dvíha kotvy. Túžime zmeniť prostredie, spoznať nové miesta, dopriať si exotiku, zábavu, skrátka potrebujeme na chvíľu žiť inak. No aby sme si letné voľno mohli vychutnať naplno, treba sa na to pripraviť.

V lete väčšina z nás dvíha kotvy. 17 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock V lete väčšina z nás dvíha kotvy.

V akej ste kondícii?

Pri plánovaní svojej dovolenky myslite na to, v akej ste kondícii. Niektoré diagnózy, napríklad choroby srdca a ciev, sa nemajú v láske s príliš vysokými teplotami a fyzickou námahou. Ak teda trpíte závažným chronickým ochorením, miesto pobytu a aj program dovolenky si vyberajte tak, aby to nekolidovalo s tým, čo vám odporučil lekár. Cestujte napríklad v čase, keď ešte alebo už nie je veľmi teplo. Nechoďte príliš ďaleko, aby ste sa v prípade, že sa niečo stane, mohli pohodlne vrátiť domov. Zvážte let lietadlom aj plavbu loďou, teda dopravnými prostriedkami, ktoré kladú zvýšené nároky aj na zdravý organizmus.

Aby sme si letné voľno mohli vychutnať naplno, treba sa na to pripraviť. 17 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aby sme si letné voľno mohli vychutnať naplno, treba sa na to pripraviť.

Tlačiť
Focus Media