Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zo záľuby podnikanie: Jej náušnice nosí aj Adela! Šikovná šperkárka Danka vyrába takéto skvosty

21.07.2019 Milly Sekulová

Čačky-mačky, to je naše! Od dávnych čias patria náušnice k obľúbeným doplnkom žien a hovorí sa, že každá z nás vlastní aspoň 5 párov. Šperkárka Dana Vrabcová (32) vytvára ozajstné skvosty.

Používa kvalitné materiály a hoci náušnice vyzerajú masívne, sú ľahučké. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív D.V. Používa kvalitné materiály a hoci náušnice vyzerajú masívne, sú ľahučké.

Kamienky aj drahé kovy

Dnes má vlastný internetový obchodík www.stebotavo.sk, kde si náušnice buď priamo objednáte, alebo si ich podľa vlastných predstáv necháte navrhnúť. „Po dohode s klientkou kombinujem farebné textilné šnúrky (šujtáš) s krištáľmi svetových značiek, ako sú Swarovski a Preciosa, všívam do šperkov drobné sklené koráliky najrôznejších tvarov a farieb.

Pracujem tiež s komponentmi z drahých kovov, aby žiadne uško pre krásu netrpelo. Na šitom šperku ma neprestáva fascinovať jeho tvárnosť a rozmanitosť. Na prvý pohľad masívne šperky sú v skutočnosti mimoriadne ľahučké a príjemné na nosenie,“ vysvetľuje Danka. Inšpiráciu hľadá často v samotných klientkach, ktoré nazýva „štebotavé baby“. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Ivo Herčík Inšpiráciu hľadá často v samotných klientkach, ktoré nazýva „štebotavé baby“.

Tlačiť
Focus Media