Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zo záľuby podnikanie: Jej náušnice nosí aj Adela! Šikovná šperkárka Danka vyrába takéto skvosty

21.07.2019 Milly Sekulová

Čačky-mačky, to je naše! Od dávnych čias patria náušnice k obľúbeným doplnkom žien a hovorí sa, že každá z nás vlastní aspoň 5 párov. Šperkárka Dana Vrabcová (32) vytvára ozajstné skvosty.

Používa kvalitné materiály a hoci náušnice vyzerajú masívne, sú ľahučké. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív D.V. Používa kvalitné materiály a hoci náušnice vyzerajú masívne, sú ľahučké.

Každý jej šperk je originál a každému venuje hodiny poctivej mravčej práce. Danka pochádza zo Šurian, a od svojich vysokoškolských čias žije v Bratislave, kde sa zrodila aj jej veľká vášeň.

„Technikou šitého šperku som začala tvoriť v rámci akejsi psychohygieny po pracovnom dni. V tom čase všetky šperky smerovali do rúk kamarátok či kolegýň,“ spomína na začiatky Dana.

„Postupne ma oslovovalo čoraz viac ľudí a ten dopyt ma zaskočil. Zlom nastal, keď som odchádzala na materskú dovolenku. Vtedy som si povedala, že začnem svoje výtvory zverejňovať a na Facebooku som založila stránku pre fanúšikov. Bolo to na konci roka 2014. Zo záľuby, ktorou som si chcela spestriť dni na materskej, sa stalo plnohodnotné podnikanie a dnes aj jediný zdroj môjho príjmu,“ hovorí s úsmevom Danka. Výroba šperkov baví aj jej štvorročnú dcérku Elu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Ivo Herčík Výroba šperkov baví aj jej štvorročnú dcérku Elu.

Tlačiť
Focus Media