Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V krajine slnka, vína a hradov: Stačí hodinka z Bratislavy a spoznáte dokonalé miesto na oddych

13.07.2019 Milly Sekulová

Stačí len hodinka autom z Bratislavy a spoznáte dokonalý kraj, ktorý je plný zábavy aj oddychu.

Maják je miesto, ktoré vyhľadávajú zaľúbené páry. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Maják je miesto, ktoré vyhľadávajú zaľúbené páry.

Rakúska spolková krajina Burgenland sa pýši až 300 slnečnými dňami v roku, a tak je zárukou skvelej dovolenky.Ak dôjde k úrazu, na prvom mieste je správne ošetrenie podľa jeho povahy a zásad prvej pomoci. Ak úraz vyžaduje lekárske ošetrenie, je potrebné neodkladať ho! Máme pre vás aj tip navyše, ktorý pomohol už mnohým ľuďom.

Ak podobne ako ja milujete bicyklovanie, okolie Neziderského jazera je pre tento šport ako stvorené. Okolie cyklotrás je lemované vinicami s rozlohou až 7 649 hektárov a sú hotovou pastvou pre oči. Aj preto je táto oblasť známa kvalitnými vínami a darí sa tu najmä odrode Rizling rýnsky a z modrých odrôd je to Zweigeltrebe či Frankovka modrá. V okolí jazera nájdete spolu až 30 kvalitných a upravených cyklotrás s celkovou dĺžkou 1 000 km. Ja som si vyskúšala trasu menom Rosalia, ktorá vedie okolo čarovného hradu Forchtenstein. Okolie Neziderského jazera lemuje až 7649 hektárov viníc. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Okolie Neziderského jazera lemuje až 7649 hektárov viníc.

Tlačiť
Focus Media