Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď nechcete sacharidy a nemôžete lepok: Toto sú náhrady klasického chleba, ktoré si zamilujete

11.07.2019 iva

Zlé trávenie, alergie, diéty – je veľa dôvodov, prečo sa vyhnúť chlebu. Poznáme tie najchutnejšie a najlepšie alternatívy klasického chleba!

Ak nechcete jesť chlieb, nahraďte si ho chutnými alternatívami. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ak nechcete jesť chlieb, nahraďte si ho chutnými alternatívami.

Mnohým vadia práve sacharidy v chlebe, ktoré ich nútia hľadať náhrady. Pretože múka z obilnín ako je špalda, raž alebo pšenica, je skutočnou sacharidovou bombou. 100 gramov pšeničnej múky obsahuje asi 76 gramov sacharidov. Tieto alternatívy sú chutné a obsahujú oveľa menej sacharidov.

Toast zo sladkého zemiaku

Čo patrí k dobrému sendviču? Plátok pečeného výrobku z cesta a lahodná obloha. Najmä na večeru je táto predstava veľmi lákavá. A my vám ponúkame náhradu – toast zo sladkých zemiakov (batátov) s výdatnou oblohou. Má oveľa menej sacharidov a je bezlepkový. Stačí nakrájať sladký zemiak na plátky a vložiť do hriankovača. Po krátkej chvíli získate lahodnú kôrku. Zvlášť bude chutný s čerstvým syrom a cibuľkou. Je to neuveriteľné, že zemiak môže byť naozaj alternatívou k chlebu.

Zo sladkých zemiakov sa dá vyčarovať aj chrumkavý toast. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Zo sladkých zemiakov sa dá vyčarovať aj chrumkavý toast.

Tlačiť
Focus Media