Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Severskí králi krimi: Slávni manželia odhalili, ako to medzi nimi naozaj je! Budete im závidieť

21.07.2019 KaD

Lars Kepler. Keď vyšiel Hypnotizér, prvý román pod touto značkou, začala sa doslova honba na utajeného autora. Nakoniec vysvitlo, že nie je len jeden, ale že sú hneď dvaja – manželia.

Hneď ako sa Alexander a Alexandra stretli, sa do seba na prvý pohľad zaľúbili. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Hneď ako sa Alexander a Alexandra stretli, sa do seba na prvý pohľad zaľúbili.

Alexander (52) a Alexandra (53) Ahndorilovci. Stvorili vyšetrovateľov Sagu Bauer a Joona Linna, predali 14 miliónov kníh, ktoré preložili do 40 jazykov. Čo prezradili pre Nový čas pre ženy o svojom živote, tvorbe, deťoch, zločine a láske?

Severské krimi teraz letí. Predtým to boli švédske psychologické diela, Pipi dlhá pančucha... Je to preto, že sa svet mení k horšiemu? Je na svete viac zla a je iné?

Alexandra: Naše príbehy píšeme práve preto, aby sme mali strach pod kontrolou. Myslím, že zlo je stále rovnaké. Ľudia si vždy robili navzájom strašné veci, história dokazuje, že neexistovali limity. No na druhej strane to platí aj o dobre.

Alexander: Musíme sa zaoberať ľudskosťou, diskutovať o veciach a kniha, žáner krimi, je na to skvelý prostriedok. My vždy ponúkame úľavu, nikdy nekončíme v temnote.

Alexandra: V reálnom živote nepoznáte odpoveď na otázky, prečo niekto urobil niečo zlé... No v knihe sa príbeh skončí dobre a odpovede dostanete. V reálnom živote sa vám človek neprizná, áno, urobil som toto a urobil som to preto. Pre mňa je to frustrujúce, chcem vedieť, prečo ľudia robia zlé veci. Je to psychologický proces, potrebujeme poznať dôvody zla.

Alexander: No na druhej strane máme ľudí, ktorí konajú dobro, ako je Joona Linna, ten zasvätil tomuto boju celý život. Všetko svoje pohodlie, šťastie, všetko dal na oltár boja so zlom. Aby mohol zachraňovať iných ľudí. To je tiež vec, ktorú by sme sa mali snažiť pochopiť. Manželia píšu knihy spolu. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Manželia píšu knihy spolu.

Tlačiť
Focus Media