Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bruško pôjde preč aj bez športovania! Tieto potraviny zázračne rozpúšťajú tukové vankúšiky

15.07.2019 bes

Faldíky na brušku vedia pokaziť náladu aj radosť z nových plaviek. Ak nepomáha cvičenie, skúste proti nim zaútočiť na inom fronte a upravte svoj jedálniček. Stačí naozaj málo!

Chce to pár drobných zmien a v plavkách predvediete super bruško. 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Chce to pár drobných zmien a v plavkách predvediete super bruško.

Nepopulárny tuk na stehnách, ovísajúca pokožka na ramenách – ľudovo zvaná aj varechový sval a zaoblené boky sú typickými ženskými problémovými zónami. No tukových vankúšikov sa najťažšie zbavujeme najmä na brušku. Čo-to zakamuflujeme oblečením, ale najmä v letných mesiacoch túži väčšina z nás po pevnom a plochom brušku.

Ako vzniká brušný tuk?

Na vine je estrogén a čiastočne aj strava bohatá na kalórie a cukry. Ak prijímate viac kalórií ako vaše telo dokáže spotrebovať, prebytočné zásoby sa ukladajú na dobre známych problémových zónach. Podľa najnovších štúdií podporuje ukladanie tuku aj stres. Ak naše telo produkuje priveľa stresového hormónu kortizolu, spomalí sa látková výmena, nastúpia záchvaty vlčieho hladu a spomalí sa odbúravanie tukov.

Škodí aj zdraviu!

Okrem estetickej stránky spôsobuje brušný tuk aj zdravotné problémy. Tukové zásoby v oblasti brucha môžu viesť k zvýšeniu krvného tlaku a cukrovke, no preukázateľne zvyšujú aj riziko infarktu a mŕtvice. Predchádzajte zdravotným problémom a dajte zbohom nevzhľadným vankúšikom – tu je 9 skvelých tipov!

Okrem estetickej stránky spôsobuje brušný tuk aj zdravotné problémy. 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Okrem estetickej stránky spôsobuje brušný tuk aj zdravotné problémy.

Tlačiť
Focus Media